Július 13-án került megrendezésre a 10. E.ON Délibáb Terepfutás a hortobágyi Mátai Ménes területén. A versenyzők 7, 14 és 21 km-en mérhették össze erejüket. A Shogun Team-et Sensei Csaba, Incze László, Nagy Miklós, Jónás Alexa, valamint Szentpéteri Dia és Fene Veronika képviselte, aki a HRSE csapatával érkezett. Öten a 7 km-es távot tűztük ki célul, Dia pedig a félmaratonnak vágott neki. A rajt 1 órakor volt, előtte vehettük át a rajtszámunkat és a pólót. Mindenki az előre becsült idejének megfelelő helyről rajtolhatott. A 7 km alatt 2 frissítő állomás volt, ahol vizet, banánt és szőlőcukrot kaptak a futók. Külön öröm volt számomra, hogy a célba érkezés előtt bemondták, hogy Miki és Én a debreceni Shogun Team versenyzői vagyunk! J A célban fotó készült rólunk és egy fából készült emlékérmet is a nyakunkba akasztottak.